Jdi na obsah Jdi na menu
 


Do druhého desetiletí

Na počátku druhého desetiletí činnosti Sokola se úspěšně rozvíjela základní tělesná výchova, pilně se cvičilo ve všech složkách. Duší náčelnického sboru byl již tehdy Josef Kněbort z Vesce čp. 14 (později z čp. 15). Začínal se rozvíjet i lyžařský sport.

Pokračovala i vzdělávací a osvětová činnost. Konaly se i nadále přednáškové večery, besedy, večírky, divadelní hry, fungovala sokolská knihovna. Z podnětu Františka Hlubučka z Vesce čp. 50 byla založena kronika divadelního odboru a jejím vedením byl pověřen kronikář tělocvičné jednoty Josef Hejduk z Vesce čp. 30.

V roce 1930 vstoupil do jednoty Alois Broul, řídící učitel z Klokočí. Později se ukázal jako výborný organizátor, spolupracovník a obětavý funkcionář veseckého Sokola. Po pětileté práci ve Vesci odešel na jiné působiště učitel Kašpar, který v TJ zastával funkce starosty, vzdělavatele a zdravotníka. Zdarma půjčoval jednotě svůj vlastní klavír, na který také často při různých akcích hrával. Právě on byl prvním zakladatelem loutkového divadla ve Vesci a se svými loutkami připravil pro děti mnoho pěkných chvilek.